osoby stojące na podium

XIX Dni Gminy Wielka Wieś

odbyły się w Bęble na boisku piłkarskim LKS Orzeł 1948 Bębło.

Pierwszym dniem zawładnęły dzieci, ich radości nie było końca kiedy skakały na „dmuchańcach”, próbowały swoich sił w sztuczkach cyrkowych, czy też wyruszyły w podróż w czasie gry wielkoformatowej Afryka-wielka podróż Kazika, realizowanej dzięki Gminnej Bibliotece Publicznej.

Dzieci również opanowały scenę wraz z wychowankami Studia Muzycznego StenArt  z Giebułtowa oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Wielkiej Wsi. Aż miło było popatrzeć jak rozkwitają nasze rodzime talenty.

Tego wieczoru można było też zobaczyć niebywały koncert dwóch zespołów z partnerskiej Gminy Bajkowce- Zespołu Zagrawa i Gloria Bai, ich tańce, melodie i przepiękne stroje budziły prawdziwy zachwyt. Tym koncertem Ukraińcy udowodnili, że choć wiele ich ostatnio spotkało złego, to mimo wszystko, kultura ludowa, ta rodzima mocno ich spaja i choć nie wiadomo co się w przyszłości wydarzy, dzięki tej kulturze na pewno przetrwają.

Wieczorem na parkiecie przy dyskotekowych rytmach  królowała głównie młodzież, i dobrze! im również się należał kawałek Dni Gminy 🙂

Niedziela upłynęła koncertowo począwszy od utworów wykonywanych Gminnej Orkiestry Dętej z towarzyszeniem wokalnym Pani Justyny Waloch. Potem kolejny zagrał Zespół Open Mike, który swoją muzykom wprowadził melomanów w klimat rockowy, towarzyszący publiczności przez cały koncert gwiazdy wieczoru- Zespołu Ira!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizacje wydarzenia, w szczególności Zarządowi Klubu Orzeł Bębło, niezastąpionym druhom OSP z terenu gminy za zabezpieczenie wydarzenia a także pomoc na parkingach oraz ekipie technicznej urzędu gminy i pracownikom GOKiS, a także tym mieszkańcom, którzy użyczyli swoich działek na parkingi.

Przejdź do naszej galerii zdjęć.

Kliknij i przejdź do galerii